Menu Zamknij

O co właściciel psa powinien zadbać podczas jesieni?

Lato już się skończyło? Dzieci wracają do szkoły, a pogoda zaczyna się psuć, spadają temperatury oraz pojawiają się deszczowe dni? Twój pies może potrzebować trochę dodatkowej opieki oraz ochrony podczas zmiany pór roku. O co właściciel psa powinien zadbać podczas jesieni?

Futro

Jesienią wiele osób stosuje chemikalia na swoich podwórkach i w ogrodach oraz produkty zwalczające szkodniki i gryzonie. Wybierz nietoksyczne produkty do pielęgnacji trawników, ogrodów i szkodników, a następnie codziennie wycieraj łapy oraz brzuch psa wilgotną szmatką. Psy mogą również zbierać pyłek i pleśń podczas przebywania na zewnątrz.

Ubranie

Psy z cienkimi warstwami mogą potrzebować dodatkowej ochrony przed zimnem, a także podczas szalonych zabaw. Warto sprawić swojemu czworonożnemu przyjacielowi jakieś ubranko na każdą okazję, zarówno na deszczowe, chłodne i bardzo zimne dni, a nawet po kąpieli. Takie produkty możesz znaleźć w naszym sklepie.

Legowisko

Upewnij się, że twój pies ma ciepłe, wygodne legowisko, aby przytulić się w zimne noce. Starsze psy i duże szczenięta mogą docenić dodatkowe wsparcie oferowane przez łóżka ortopedyczne, podczas gdy młode z cienkim futrem mogą naprawdę lubić poduszkę grzewczą. Zapytaj swojego lekarza weterynarii o rekomendacje.

Kontrola pasożytów

Gdy zbliżają się chłodniejsze dni, pchły i kleszcze będą szukały ciepła. Nie pozwól, aby Twój kumpel stał się miejscem jesienno/zimowych wakacji! Upewnij się, że twój pies jest zaszczepiony oraz, że użyłeś produktów zwalczających pasożyty.

Zagrożenia domowe

Jesień przynosi pewne szczególne zagrożenia dla właścicieli zwierząt domowych. Dekoracje to jeden z głównych problemów. Niektóre psy będą jeść, cóż, prawie wszystko. To może być bardzo niebezpieczne! Cukierki to szczególny problem: wiele cukierków wytwarzanych jest z ksylitolu, który jest toksyczny dla psów. Trzymaj swojego psa z dala od takich słodkości! Zachowaj także szczególną ostrożność jeśli w domu masz kominek lub jakieś urządzenia grzewcze, aby nie przesadzić z temperaturą.

Grzyby

Grzyby, które pojawiły się pod Twoim ulubionym drzewem, mogą wyglądać wspaniale, ale mogą być śmiertelnie toksyczne dla twojego psa. Niektóre psy zjedzą prawie wszystko. Jeśli spacerujesz z psem wszędzie, gdzie grzyby mogą rosnąć, równie ważne jest upewnienie się, że obserwujesz swojego psa podczas jego eksploracji.

Podsumowanie

Okres jesienno-zimowy niesie ze sobą zagrożenia, które łatwo można przeoczyć. Gdy w końcu zrelaksujesz się i pozwolisz swojemu szczeniakowi na odrobinę zabawy po długim, gorącym lecie, zadbaj o to by się nie pobrudził, nie okaleczył oraz aby nie było mu zimno. Nasze ubranka zostały przygotowane na każdą taką sytuacje i na pewno będą służyły tobie oraz twojemu pupilowi przez lata. Pamiętaj także, że jeśli Twój pies spożyje coś toksycznego lub zostanie ukąszony przez dzikie zwierzę, ważne jest, aby od razu zabrać go do weterynarza. Opóźnienia w uzyskaniu opieki weterynarza po spożyciu toksycznej substancji mogą sprawić, że leczenie i uratowanie zwierzęcia będzie o wiele trudniejsze, więc najlepiej działać szybko.

źródła:

https://wagwalking.com/wellness/autumn-care-and-safety-tips-for-your-dog

https://newmarketvets.com/2016/09/15/sharon-on-vet-autumn-care-dogs/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *