Menu Zamknij

Jakie warzywa są dobre dla psa?

Eksperci doradzają, że dodawanie warzyw do posiłków zwierząt nie jest konieczne, dlatego że dobra karma zawiera potrzebne wiatminy. Warzywa są jednak świetną alternatywą dla wszelkich przekąsek. Jakie warzywa więc warto wybrać i co zawierają?

– Zielona fasolka zawiera witaminy A, C i K, a także mangan i błonnik. Wpływają one poprawnie na odporność zwierzaka oraz kondycję oczu.

– Marchewki mają mało kalori, idealnie nadają się do gryzienia i mogą zająć dużo czasu nie jednemu psu. Marchewki dobrze wpływają na zęby psa oraz zawierają witaminę A, potas i błonnik.

– Ogórki nie mają prawie w ogóle węglowodanów, tłuszczów, olejów. Zawierają witaminy K, C i B1, a także potas, miedź, magnez i biotynę

– Seler zawiera witaminy A, B i C, poprawia kondycję serca oraz pomaga w otyłości i polepsza oddech

– Brokuły są doskonałym źródłem witaminy C  i K, magnezu, żelaza i rozpuszczalnego błonnika. Są one często kluczowym składnikiem karmy dla psów

Podobnie jak w przypadku każdego nowego jedzenia, zachowaj ostrożność i wdrażaj smakołyki powoli. Wprowadzając warzywa do diety Twojego psa należy zwracać uwagę na oznaki nudności, gazów lub luźnych stolców i odpowiednio się do nich dostosować. Najpierw zacznij od małych ilości.
Zawsze podawaj psu zwykłe warzywa, bez przypraw i dodatkowych składników. Unikaj używania warzyw w puszkach lub mrożonych, które mogą zawierać sód.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *