Menu Zamknij

Jak odchudzić psa i na co koniecznie zwrócić uwagę?

Psy, które spalają więcej kalorii niż spożywają, tracą na wadze.

Proste, prawda? Jeśli odchudzanie jest takie proste to czemu wciąż tyle zwierzaków ma nadwagę?
Co gorsza, otyłość może zagrażać życiu. Pies z nadwagą częściej cierpi na schorzenia, takie jak:

-cukrzyca

-artretyzm

-choroba serca

-wysokie ciśnienie krwi

-nowotwory.

Niedawne badania dowodzą, że psy utrzymujące idealną masę ciała żyją prawie dwa lata dłużej (i ze znacznie mniejszą ilością chorób) niż ich rodzeństwo z nadwagą.

Pies z nadwagą częściej umiera w młodszym wieku.

Innymi słowy, możesz dodać dwa dodatkowe lata do życia swojego psa, utrzymując idealną wagę jego ciała.

Niestety wielu nie rozpoznaje grubego psa.

Weterynarze informują, że chociaż prawie 50% wszystkich psów, które widzą, ma nadwagę, zgadza się z nimi tylko 17% właścicieli zwierząt.

Rozwiązanie

Równanie otyłości jest w rzeczywistości bardzo proste. Psy, które spożywają więcej kalorii niż spalają, przybierają na wadze.

Aby schudnąć Twój pies musi jeść mniej – i ruszać się więcej.

To wszystko oznacza udaną utratę wagi. Jeśli ruszasz się razem z nim, ćwiczenia mogą być dobre również dla ciebie.

Cel – idealna waga twojego psa

Rozpocznij swój plan, znając idealną wagę swojego psa. Twój weterynarz może nie tylko pomóc ci w tym, ale może również sprawdzić, czy twój zwierzak nie posiada chorób, które mogą przyczynić się do otyłości, np. cukrzyca czy niedoczynność tarczycy.

Zalecenia na etykietach karm są przeznaczone do utrzymania wagi, a nie do jej utraty. Na początku możesz odjąć 10% tej porcji, a jeśli nie przyniesie to żadnych efektów zejdź do 20% czy nawet 30%. Przechodzenie na spacjalne karmy typu light do odchudzania nie jest konieczne. To tylko chwyt marketingowy jak z wieloma produktami tego typu. Często te produkty zastępują mięso wypełniaczami i w ten sposób tworzą niskokaloryczny pokarm, który ma pomóc Twojemu psu poczuć się pełnym, ale tylko na chwilę. Często powodują one wzrost produkcji kału.

Całkowita liczba kalorii dla wszystkich posiłków i przysmaków, które zpożywa nasz pupil musi być równa liczbie kalorii potrzebnych do utraty wagi.

Ważne jest, aby właściwie mierzyć jedzenie twojego psa. Nigdy nie zgaduj. Użyjwaj wagi kuchennej, a nie kubka po kawie albo słoika.

Czego szukać w idealnym produkcie odchudzającym?

-ponadprzeciętna ilość białka

-poniżej przeciętnej ilości tłuszczu

-poniżej średniej ilości kalorii

Wyższa zawartość białka pomaga psu poczuć się bardziej zadowolonym co ułatwia trzymanie się diety.

Utrata masy ciała jest często łatwiejsza do osiągnięcia dzięki dodawaniu konserw do suchej karmy. Produkty w puszkach mają zazwyczaj wyższe białka, niższe węglowodany i mniej kalorii.

Jak monitorować utratę wagi Twojego psa

Monitoruj postępy twojego psa. Zważ go co najmniej raz na tydzień lud dwa. Korzystając z zalecanych wytycznych, psy z nadwagą lub otyłe powinny tracić około 1% do 2% masy ciała każdego tygodnia. Jeśli Twój pies nie traci wagi, dzienne zapotrzebowanie na kalorie może wymagać dalszego ograniczenia. Upewnij się również, że nikt w domu nie oszukuje, dając psu dodatkowe jedzenie lub smakołyki.

Po osiągnięciu idealnej wagi, ilość jedzenia, którą twój pies je, będzie prawdopodobnie wymagać zwiększenia. Ważne jest, aby nadal ważyć i monitorować psa pod kątem przyszłych, możliwych zmian wagi.

źródło: https://www.dogfoodadvisor.com/dog-feeding-tips/dog-lose-weight/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *