Menu Zamknij

5 ras psów najlepszych do życia w mieście

5. Buldog francuski
Wesoły, towarzyski – bardzo przywiązuje się do swoich właścicieli. Nie potrzebuje dużej przestrzeni i nie jest kłopotliwy w utrzymaniu. Nie wymaga długich spacerów, a te szybko go męczą. Jest łagodny wobec ludzi jeśli za szczeniaka został dobrze zsocjalizowany, np. w psim przedszkolu.

4. Maltańczyk
Lubi ruch i jest pełen energii, ale dzięki jego niewielkim rozmiarom wystarczy mu piłka i może ganiać po mieszkaniu, więc nie musimy przejmować się brakiem czasu na dłuższe spacery. Uwielbia pieszczoty i jest bardzo wrażliwy. Jest łagodny zarówno wobec ludzi jak i zwierząt. Łatwy w wychowaniu i utrzymaniu.

3. Chihuahua
Mały ciałem, ale wielki duchem. Wszędzie go pełno, zajrzy w każdą dziurę i każdy kąt. Nie potrzebuje długich spacerów, ale lubi spędzać czas na świeżym powietrzu. Ze względu na niewielkie rozmiary może mieszkać nawet w kawalerce. Nie jest kosztowny w utrzymaniu, a jego pielęgnacja nie należy do najtrudniejszych.

2. Mops 
Nie lubi samotności, jednak ze względu na to, że lubi dużo spać bez problemu przetrwa 8 godzin, gdy jesteś w pracy. Szczególnymi względami obdarza jedną osobę w domu i podąża za nią w każde miejsce. Uwielbia pieszczoty, nie potrzebuje długich spacerów i może przystosować się do niewielkiego mieszkania.

1.Yorkshire terrier
Ze względu na niewielki rozmiar można go ze sobą wszędzie zabrać – bez problemu zmieści się nawet w damskiej torebce. Sprawny i energiczny lubi ruch na świeżym powietrzu, ale nie potrzebuje długich spacerów. Łatwo nawiązuje kontakt z ludźmi oraz innymi psami.

Jest to nasza lista i nasza opinia. Prosimy pamiętać, że nie każdy pies jest taki sam.

źródło (maltańczyk – grafika): http://mamapisze.com.pl/maltanczyk/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *